Adobe właśnie doniosło, że w połowie maja ukaże się „semi-upgrade” pakietów CS do wersji 5 i pół. Poza niewielkimi zmianami funkcjonalnymi – głównie w zakresie e-publishingu – najbardziej cieszącą jest nowa formy zakupu programów Adobe – subskrypcja.


Ma ona polegać na subskrypcji oprogramowania, poprzez comiesięczne opłaty za użytkowanie.

Opłaty naliczane będą wg dwóch planów „taryfowych” – miesiąc-na-miesiąc oraz roczny. Niezależnie od wybranego planu, opłaty ściągane będą co miesiąc z karty kredytowej (póki co – jedyna forma płatności), jednak w przypadku planu rocznego zobowiązujemy się do 12-miesięcznego trwania subksrypcji, bez możliwości jej wcześniejszego przerwania. W planie miesięcznym możemy korzystać z oprogramowania przez miesiąć, potem przez 9 tygodnie nie korzystać, a następnie aktywować kolejny – min. miesięczny – okres poprzez wniesienie kolejnej opłaty.

Ceny nie są wygórowane – pierwsze ślady podają np. 49USD w planie miesięcznym i 35USD w planie rocznym (opłata miesięczna) za korzystanie z Adobe InDesign CS5.5. W cenę wliczone wszelkie patche i upgrade’y które pojawią się w czasie trwania subskrypcji. Przy cenie nowego programu na poziomie 699 USD za własną licencję wydaje się że to rozsądna propozycja.

Zwłaszcza  dla freelancerów.

Zaciekawionych zachęcam do przeczytania FAQ Adobe

Categories: dtp

ryplay

Urodziłem się i wychowałem w Poznaniu. Z zawodu technik, w głowie rzemieślnik a w sercu – artysta…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.